developer

Opera developer – aktualizacja 41.0.2349.0

Cześć,

Dzisiaj wypuszczamy cotygodniową aktualizację Opery developer. Powoli domykamy cykl produkcyjny dla wersji 41, skupiając się na wysokiej jakości nowych funkcji. Możecie spodziewać się wersji beta 41 w następnym lub jeszcze kolejnym tygodniu.

Czytajcie dalej!

Personalizowane newsy

W tym tygodniu skupiliśmy się przede wszystkim na rzeczach niewidocznych dla użytkowników. Oznacza to poprawki i ulepszenia głównie w obszarze obsługi strumieni wiadomości. Jest też jedna widoczna zmiana – niewielka ikonka gazety pojawi się w polu adresu tych stron, na których wykryto dostępne strumienie wiadomości.

screen-shot-2016-09-12-at-09-33-45

Kliknijcie na ikonkę, a strumień otworzy się w personalizowanych newsach, gdzie będziecie mogli użyć opcji subskrypcji. Zauważcie proszę, że funkcja ta jest we wczesnej fazie rozwoju, więc nie jest jeszcze zbyt dopracowana. Jeśli chcecie, aby pasek adresu był czysty, możecie wyłączyć ją w ustawieniach (Przeglądarka | Interfejs użytkownika | Pokazuj dostępne strumienie wiadomości). Bardzo jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

Instalator samodzielnej aplikacji na Windows

Jest to nowa wersja instalatora sieciowego, z interfejsem lepiej przystosowanym do instalacji przenośnych.
Instalator ten ma domyślnie wybraną wersję samodzielnej aplikacji USB (bez konieczności zagłębiania się w sekcję Opcje), automatycznie wykrywa urządzenia przenośne oraz domyślnie proponuje instalację na tych urządzeniach.

Portable Opera Installer

Instalator jest dostępny tutaj. Prosimy wypróbujcie go i dajcie znać w komentarzach, czy wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami!

Wersja Windows x64

Nareszcie! Po dłuższej przerwie, dostarczamy dzisiaj 64-bitową wersję Opery dla Windows. Mamy nadzieję, że spełni Wasze oczekiwania, gdyż planujemy wypuścić ją jako Stable jeszcze w wersji 41!

Znane problemy

Autoupdate dla wersji 64-bitowej Windows w tej chwili nie działa – próbujemy to naprawić najszybciej, jak się da. Póki co, pobierzcie proszę instalator, jeśli chcecie prędzej mieć najnowszą wersję x64.


Linki instalacyjne:

Lista zmian znajduje się tutaj.


User commentsOpera

You deserve a better browser

Opera's free VPN, Ad blocker, and Flow file sharing. Just a few of the must-have features built into Opera for faster, smoother and distraction-free browsing designed to improve your online experience.

Download now