developer

Opera developer – aktualizacja 42.0.2392.0

W dzisiejszym wydaniu Opery developer, mamy dla Was kilka nowych funkcji.

Konwerter walut

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, ile kosztuje ten gadżet, który widzicie w zagranicznym sklepie internetowym, po przeliczeniu na Waszą lokalną walutę? Teraz odpowiedź jest prosta dzięki nowej funkcji Opery – konwerterowi walut. Nasze kontekstowe menu zaznaczania zostało wzbogacone o automatyczny konwerter walut, który korzysta z informacji o lokalizacji użytkownika. Po prostu zaznaczcie wartość z symbolem waluty (np. $10, 100 Kč) i sprawdźcie już skonwertowaną wartość w menu kontekstowym.
Obecnie wspieramy 32 waluty z Europejskiego Banku Centralnego.

cconverter

Znane problemy: ta funkcja może nie działać od razu po instalacji (na czystym profilu). Zrestartujcie przeglądarkę, aby zadziałała na pewno.

Ulepszenia użyteczności: nie drażnij mnie

Czasami, gdy uruchamiacie aplikację po raz pierwszy, wszystko wydaje się tak nowe, że potrzebujecie więcej czasu, by się z tym zaznajomić. Chcemy uczynić to pierwsze wrażenie tak przyjazne dla nowych użytkowników, jak to tylko możliwe. Oto dlaczego zdecydowaliśmy się usunąć lub opóźnić wyświetlanie niektórych informacji, wyskakujących okien czy podpowiedzi. Dodaliśmy też kilka ulepszeń użyteczności, na przykład uproszczoną strukturę zakładek czy zmodyfikowaną logikę pokazywania ikonek kart i synchronizacji.

Instalator sieciowy dla Opery 64-bit

Jakiś czas temu wypuściliśmy pełny pakiet offline wersji 64-bit dla Windows. Od tego czasu poświęciliśmy sporo pracy, aby uczynić go w pełni funkcjonalnym, i obecnie przedstawiamy instalator sieciowy dla Opery 64-bit. To jest dobrze już znany instalator sieciowy, używany do instalacji Opery, teraz jednak jest on w stanie zainstalować najlepiej pasującą wersję. Innymi słowy, wykrywa on architekturę, na której jest uruchamiany, i instaluje albo 32-bitową, albo 64-bitową wersję Opery. Co więcej, jest on w stanie uaktualnić (nie mylić z automatyczną aktualizacją) wersję 32-bitową do wersji 64-bitowej. Po uaktualnieniu, wersja 32-bitowa jest usunięta z systemu. Oczywiście profil zostaje nietknięty, więc Wasze dane są zachowane, a przejście na nową wersję jest tak łagodne, że możecie tego nawet nie zauważyć.

Jeśli jednak ktoś nie zamierza zmieniać wersji, przewidujemy opcję zrezygnowania z tego przejścia:

2016-10-24_16h39_39

Pamiętajcie jednak proszę, że dwie Opery na tym samym systemie współdzielą profil. Zatem, jeśli zechcecie odinstalować jedną z nich, nie usuwajcie danych użytkownika, gdyż w takim wypadku druga Opera wystartuje z czystym profilem.

Menu kontekstowe paska nawigacji

To mała, ale użyteczna zmiana: obecnie możecie skonfigurować boczny pasek nawigacji na stronie szybkiego wybierania za pośrednictwem menu kontekstowego. Po prostu kliknijcie prawym przyciskiem myszki na pasek boczny i wybierzcie, które elementy menu chcecie mieć widoczne.

Znane problemy

  • Przeglądarka ulega awarii podczas włączania i wyłączania funkcji VPN. Już nad tym pracujemy.
  • Na Windows 10, nie da się ustawić Opery developer jako domyślnej przeglądarki po zmianie wersji 32-bitowej na 64-bitową. W tej chwili proponujemy odinstalować wersję 32-bitową ręcznie i dopiero potem zainstalować wersję 64-bitową.

Wersja Chromium została zaktualizowana do 55.0.2883.19.


Linki instalacyjne:

Lista zmian znajduje się tutaj.


User commentsOpera

You deserve a better browser

Opera's free VPN, Ad blocker, and Flow file sharing. Just a few of the must-have features built into Opera for faster, smoother and distraction-free browsing designed to improve your online experience.

Download now