stable

Darmowy VPN w Operze: wybierz miejsce w sieci, w którym chcesz się znaleźć

Dziś prezentujemy Operę 40 z naszym nowym, darmowym i nieograniczonym serwisem VPN. Jesteśmy pierwszym dużym producentem przeglądarek, który zdecydował się zaoferować nieograniczoną i w pełni darmową prywatną sieć wirtualną VPN. Po włączeniu VPN tworzy zabezpieczone połączenie z jednym z pięciu serwerów Opery, rozlokowanych na całym świecie. Na pasku adresu przeglądarki pojawi się przycisk, po użyciu którego użytkownik będzie mógł zobaczyć lub zmienić swoją lokalizację (więcej lokalizacji do wyboru pojawi się później), sprawdzić widoczność swojego adresu IP oraz przejrzeć statystyki użycia danych.

vpn-press-image

Jesteśmy przekonani, że jeśli ludzie wiedzieliby więcej o tym, jak działa internet, używaliby VPN. Mamy nadzieję, że dzięki temu, że jest darmowy i łatwy w obsłudze, nasz VPN stanie się podstawowym narzędziem każdego użytkownika.

Dotychczas VPN był w większości wykorzystywany przez osoby, które miały dużą wiedzę o tym jak działa internet. Co sekundę z globalnej ankiety, którą stworzyliśmy, dostawaliśmy poprawną odpowiedź, czym jest VPN. Mimo to, ponad 80% użytkowników ankietowanych w Stanach Zjednoczonych i Niemczech miało wątpliwości co do ich prywatności w sieci. Ponad 70% osób, które wiedziały czym jest VPN, nie używało go, bo uważało, że jest serwisem trudnym do obsługi i nie chciało płacić za subskrypcję.

Używanie darmowego VPNa w Operze

VPN wbudowany w Operę jest łatwy w użyciu. Aby go uruchomić wystarczy kliknąć „O” menu – użytkownicy OS X włączą VPN bezpośrednio w Preferencjach, podczas gdy użytkownicy systemów Windows i Linux włączą tę funkcję po przejściu do sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” w Ustawieniach. W pasku adresu przeglądarki pojawi się przycisk, po użyciu którego użytkownik będzie mógł zobaczyć lub zmienić swoją lokalizację.

Użytkownicy mogą pozwolić przeglądarce wybrać optymalny serwer bazując na czynnikach takich jak szybkość sieci, opóźnienia, lokalizacja i pojemność serwera.
Tryb automatycznej lokalizacji umożliwi przeglądanie z włączonym VPN z maksymalną dostępną prędkością.

Co nowego w VPN

Od czasu zaprezentowania VPN-a na kanale developerskim dodaliśmy nowe funkcje do tej usługi. W tej wersji możecie wybrać, czy chcecie włączyć VPN-a dla całej treści pokazywanej w przeglądarce, czy też używać go tylko w trybie prywatnym. Dodatkowo dodaliśmy nowe lokalizacje – Singapur i Holandię.

Więcej opcji w Operze 40

Automatyczny tryb oszczędzania energii

Teraz wszyscy będą mogli cieszyć się trybem oszczędzania energii, gdy tylko laptop zostanie odłączony od źródła zasilania. Użytkownicy zaawansowani otrzymali dodatkowe ustawienia zarządzania oszczędnością energii, w których mogą ustalić dokładny poziom pojemności baterii, gdy oszczędzanie ma się włączać. Dodatkowo, podpowiedzi pokazują teraz więcej informacji dotyczących tej funkcji – na przykład dodany został licznik określający w przybliżeniu, ile jeszcze zostało czasu pracy na baterii.

New Power Saving

Chromecast

Uwielbiamy używać Chromecasta, więc znaleźliśmy sposób, aby działał on w Operze. Aby skorzystać z Chromecasta, najpierw należy zainstalować rozszerzenie Download Chrome extension z katalogu rozszerzeń Opery. Następnie będzie można zainstalować rozszerzenie Google Cast z repozytorium rozszerzeń Chrome Web Store. Gdy tylko rozszerzenie jest zainstalowane, a do monitora podłączone jest specjalne urządzenie operujące w tej samej sieci Wi-Fi, urządzenie zostanie rozpoznane i wysyłanie linków zacznie działać. W tej chwili funkcja Chromecast działa tylko dla filmów YouTube.

Ulepszenia odłączanego okna wideo

W funkcji odłączania okna wideo dodaliśmy kolejne ulepszenia. Wspieramy jeszcze więcej witryn internetowych i odtwarzaczy. Przycisk odłączenia jest teraz mniej inwazyjny i nie jest pokazywany dla krótkich filmów. Zamknięcie okna jest też teraz dużo prostsze – wystarczy pojedynczy klik na przycisk ‘X’.

Improved video popout

RSS w personalizowanych newsach

Opera 40 zawiera wsparcie RSS, przez co wbudowany czytnik wiadomości jest jeszcze bardziej konfigurowalny.
Aby użyć tej funkcji, należy przejść do personalizowanego czytnika newsów i kliknąć przycisk ‘+’. Następnie, należy wkleić adres URL w pole wyszukiwania. Gdy tylko źródło zostanie rozpoznane jako prawidłowe, będzie można je dodać.
Własne RSS-y można czytać we wszystkich trybach, jakie są dostępne również dla personalizowanych newsów. Jedyną różnicą jest to, że dla własnych RSS-ów niedostępny będzie przybliżony czas czytania.

Screen Shot 2016-09-05 at 11.47.09

Pobierzcie Operę 40 i dajcie nam znać, co myślicie o wbudowanym VPNie i innych funkcjach naszej przeglądarki.


User commentsOpera

You deserve a better browser

Opera's free VPN, Ad blocker, and Flow file sharing. Just a few of the must-have features built into Opera for faster, smoother and distraction-free browsing designed to improve your online experience.

Download now