developer

Opera developer – aktualizacja 40.0.2296.0

Zbliżamy się powoli do środka lata i oto dziś chcemy Wam pokazać Operę developer zawierającą funkcję, o którą często dopytywaliście. Być może już się domyślacie, iż jest to…

Czytnik RSS

Prace nad personalizowanymi newsami trwają. Dzisiejsza wersja zawiera kolejne zmiany i ulepszenia. Ważnym dodatkiem jest pierwsza wersja czytnika RSS!
Choć sama funkcjonalność w tej chwili jest dosyć poważnie ograniczona, juz możecie powoli zacząć ją wypróbowywać. Kliknijcie po prostu przycisk „Dodaj źródło” i wklejcie adres URL w pole wyszukiwania (na przykład: https://www.nasa.gov/rss/dyn/breaking_news.rss). Gdy tylko źródło będzie rozpoznane jako poprawne, zostanie dodane (a jeśli to nie zadziała, dajcie nam znać w komentarzach i podajcie adres URL źródła).

RSS1

Spersonalizowane RSS-y mogą być czytane we wszystkich trybach interfejsu, jednak przybliżony czas czytania artykułu nie jest dla nich dostępny.

RSS2

Funkcja ta w tej chwili jest w stanie dość surowym. Ale cóż, przecież od tego są wersje developer 🙂 Zdajemy sobie sprawę z nastepujących problemów i odniesiemy się do nich w kolejnych aktualizacjach:

  • Brakuje przycisku „Usuń z moich źródeł”, ale mamy na razie obejście: idźcie do „Dodaj źródło”, wklejcie URL i odznaczcie je.
  • W połączeniu z innymi źródłami, czas powstania artykułu nie jest poprawnie odczytany i linia czasowa się miesza.
  • Wyświetlany jest adres URL zamiast tytułu RSS (w nagłówku i pasku bocznym).

Dajcie nam znać proszę, co myślicie o tej funkcji.

Chromecast

Może nie aż tak wyczekiwana, jak czytnik RSS, ale wciąż ważna – w dzisiejszej wersji Opery developer dostępna jest możliwość skorzystania z funkcji Chromecast. Konkretnie, jeśli zainstalujecie rozszerzenie Google Cast i podepniecie do wyświetlacza specjalne urządzenie, które będzie w tej samej sieci Wi-Fi, urządzenie zostanie wykryte, a przesyłanie linków powinno działać.

Inne zmiany

Udało nam się w końcu naprawić problem z budowaniem 64-bitowych wersji dla Windows i dziś właśnie dostępna będzie wersja eksperymentalna.
Wersja Chromium została zaktualizowana do 53.0.2783.2.

Znane problemy

  • Strona opera:about czasami zawiesza przeglądarkę.

Linki instalacyjne:

Lista zmian dostępna jest tutaj.


User commentsOpera

You deserve a better browser

Opera's free VPN, Ad blocker, and Flow file sharing. Just a few of the must-have features built into Opera for faster, smoother and distraction-free browsing designed to improve your online experience.

Download now