developer

Opera developer – aktualizacja 40.0.2288.0

Dzisiejsza aktualizacja Opery developer zawiera dwie spore zmiany funkcji. Jedna z nich była znana już wcześniej, druga z nich jest całkiem nowa. Oto one:

Nowy interfejs trybu oszczędzania baterii

Podjęliśmy wysiłek przeprojektowania interfejsu użytkownika trybu oszczędzania baterii tak, aby był przyjazny zarówno zwykłym, jak i doświadczonym użytkownikom. Doświadczeni użytkownicy odkryją w kolejnych aktualizacjach dodatkowe ustawienia wspomagające oszczędzanie energii (obecnie za flagą), podczas gdy pozostali otrzymają natychmiastowy dostęp do trybu oszczędzania baterii, z ustawieniami domyślnymi, za pośrednictwem podpowiedzi graficznych. Same podpowiedzi zawierają obecnie więcej informacji, dodaliśmy na przykład licznik pokazujący przybliżony czas, jaki pozostał użytkownikowi z laptopem pracującym na baterii:

opera_windows_powersaving_2

Sugestie na stronie szybkiego wybierania

Wypuszczamy też bardzo wczesną wersję naszego pomysłu na łatwiejsze dodawanie najpopularniejszych stron internetowych do Waszych stron szybkiego wybierania. W tej chwili eksperymentujemy z najbardziej popularnymi stronami badając, jak uczynić podpowiedzi bardziej pasującymi. Ta funkcja będzie rozwijana przez najbliższe tygodnie, tak więc Wasze komentarze i uwagi są niezwykle mile widziane.

speed-dial-suggestions-2

Znane problemy

Niestety z przykrością musimy przyznać, iż problem z 64-bitową wersją na Windows nadal istnieje i nie jesteśmy w stanie dziś jej dostarczyć. Mamy nadzieję poradzić sobie z tym jak najprędzej.
Użytkownicy systemu OS X nie będą mogli korzystać z serwisu Netflix z powodu problemu z pluginem Widevine.


Linki instalacyjne:

Lista zmian dostępna jest tutaj.


User commentsOpera

You deserve a better browser

Opera's free VPN, Ad blocker, and Flow file sharing. Just a few of the must-have features built into Opera for faster, smoother and distraction-free browsing designed to improve your online experience.

Download now