developer

Opera developer – aktualizacja 40.0.2280.0

W dzisiejszej aktualizacji Opery developer znajdziecie następujące zmiany i poprawki:

Odświeżone personalizowane newsy

W chwili obecnej intensywnie pracujemy nad rozwojem personalizowanych newsów. Testujemy i wdrażamy rozmaite pomysły, aby uczynić tę funkcję tak użyteczną, jak to tylko możliwe. Aktualnie chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę na następujące rzeczy:

  • Bardziej spójny układ widoku listy artykułów oraz Top50:

    Personal News Top50

  • Ulepszone rekomendacje: usunęliśmy rekomendacje generyczne z paska bocznego i obecnie pokazujemy wyłącznie te, które są adekwatne, w strumieniu artykułów.
  • Usunęliśmy sporo martwych źródeł z katalogu, a obecnie pracujemy nad statystykami, aby dostarczać rzeczywiście spersonalizowane strumienie informacji.

    My Sources

Menu kontekstowe zaznaczania

Wprowadziliśmy też menu kontekstowe zaznaczania, które powinno ułatwić wszystkim codzienną pracę z przeglądarką. Zostaliśmy zainspirowani platformami mobilnymi, na których menu kontekstowe pojawiają się bez konieczności używania dodatkowych kliknięć. Zatem, jeśli zaznaczycie tekst, pojawi się menu zawierające najbardziej użyteczne funkcje – „szukaj” oraz „kopiuj”. Oczywiście macie kontrolę nad tą funkcją i w każdej chwili możecie ją wyłączyć w ustawieniach, w sekcji Przeglądarka / Interfejs użytkownika.

Search/Copy popup

Nowy motyw domyślny

Domyślny motyw, który ukazuje się na stronie startowej i stronach wewnętrznych, również został zmieniony. Mamy nadzieję, że Wam się podoba!

Pozostałe zmiany

Jest też trochę zmian w funkcjonalności VPN-a – wiele z nich powinno być jednak niezauważalne dla użytkownika końcowego. Dodatkowo zaimplementowano sporo poprawek w wersji dla OS X. Po szczegóły jak zwykle odsyłam do listy zmian.

Znane problemy

  1. Niestety, problem z 64-bitową wersją na Windows okazał się sięgać głębiej, niż przypuszczaliśmy, zatem wciąż nie możemy zaoferować tych wersji. Najszczerzej przepraszamy. Pracujemy nad tym.
  2. Użytkownicy OS X zauważą problemy z wyświetlaniem tytułu strony.
  3. Menu kontekstowe szukaj/kopiuj nie skaluje się wraz ze zmianą DPI.

Linki instalacyjne:

Lista zmian dostępna jest tutaj.


User commentsOpera

You deserve a better browser

Opera's free VPN, Ad blocker, and Flow file sharing. Just a few of the must-have features built into Opera for faster, smoother and distraction-free browsing designed to improve your online experience.

Download now