beta

Opera 39 wchodzi w fazę beta

Mamy tu już prawie lato, nie oznacza to jednak, że zwalniamy tempo. Nasza nowa wersja beta wprowadza nowe wcielenie przeglądarkowego VPN-a i wiele usprawnień kluczowych funkcji, takich jak blokowanie reklam, przeciąganie okna wideo czy spersonalizowane newsy.

Przeciąganie okna wideo jest jeszcze lepsze

W Operze 39 beta możecie teraz przeciągać okna z filmami z kolejnych serwisów wideo, np. Vimeo. Dodatkowo funkcja ta wspiera teraz typowe akcje, takie jak odtwarzanie/pauzowanie pojedynczym kliknięciem. Dodaliśmy też możliwość wyłączenia tej funkcji dla tych, którzy nie chcą z niej korzystać.

Video pop out

Personalizowane newsy

Personalizowane newsy, czyli artykuły przygotowane według osobistych preferencji, w najnowszej becie mają jeszcze więcej opcji. Wśród ulepszeń znalazły się m.in. możliwość usuwania podpowiadanych stron internetowych czy wygodniejszy sposób dodawania i usuwania źródeł. Poprawiony został również wygląd panelu aktualności.

Dodatkowo, w tej wersji beta znajdziecie nowy sposób poszukiwania inspiracji i ciekawych artykułów w sieci. Mowa o wyświetlaniu 50 najpopularniejszych artykułów z danego kraju. Zawartość tej listy jest oddzielona od spersonalizowanego strumienia aktualności, ale można do niego dodać źródła z niej pochodzące.

Personal News

Podkręć blokowanie reklam własnymi listami

Funkcja wbudowanego blokowania reklam została wprowadzona do Opery po to, aby znacząco przyspieszyć przeglądanie stron internetowych. W Operze 39 beta możecie też dodawać własne listy blokowania niechcianych reklam. Aby znaleźć listę, przeszukajcie internet pod kątem list polecanych dla Waszego regionu; następnie skopiujcie i wklejcie listę w dialogu „Moje listy blokowania…” dostępnym w preferencjach. Wydaje nam się, że to opcja głównie dla zaawansowanych użytkowników, więc poeksperymentujcie z nią proszę i sprawdźcie sami, co dla Was działa najlepiej.

Przeglądarka zacznie korzystać z list zaraz po ich dodaniu, bez potrzeby restartowania Opery.

Przeglądarkowy VPN

W Operze 39 beta dostępna jest już nowa, wbudowana, darmowa i nielimitowana usługa VPN bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Od pierwszej wersji nieprzerwanie dodawaliśmy kolejne serwery, aby zapewnić wydajność niezbędną do płynnego przeglądania. Pojawia się też opcja wyboru, czy VPN ma być dostępny jako ustawienie globalne dla całej Opery, czy tylko w oknie prywatnym.

Opera VPN - private mode

Weźcie proszę pod uwagę, że w chwili obecnej przeprowadzamy serię testów A/B, aby jeszcze bardziej poprawić stabilność naszego produktu. Oznacza to, iż niektórzy z Was nie zobaczą dostępnej usługi VPN. Aby otrzymać wersję VPN, konieczne będzie nadinstalowanie wersji beta (nie spowoduje to utraty żadnych danych). To dla nas bardzo ważne, aby przetestować usługę w ten sposób, gdyż musimy widzieć informacje o potencjalnych awariach z obu wersji, zarówno tej bez VPN-a, jak i z VPN-em. Pozwoli nam to wykryć i naprawić ewentualne błędy.

Dziękujemy za komentarze!

Naprawdę doceniamy Wasz wkład w rozwój Opery, dzięki któremu udało nam się pokazać tyle nowych funkcji w ostatnim czasie. Prosimy, komentujcie jeszcze więcej!


Instalatory:

Lista zmian znajduje się tutaj.


User commentsOpera

You deserve a better browser

Opera's free VPN, Ad blocker, and Flow file sharing. Just a few of the must-have features built into Opera for faster, smoother and distraction-free browsing designed to improve your online experience.

Download now