developer

Pierwsza Opera 38 developer

Powoli staje się tradycją, że w wersji developer pokazujemy Wam nie tylko to, co zaimplementowaliśmy nowego, ale również to, co dopiero planujemy wprowadzić, a istnieje jeszcze w fazie projektu. Jak zwykle – pamiętajcie proszę, że zmiany w wersji developer mogą nie pojawić się w becie, lub nawet wcale. Możecie natomiast, a nawet powinniście, oczekiwać nieoczekiwanego 😉 Mamy bowiem w zanadrzu parę niespodzianek na wersję O38, a być może nawet jeszcze na O37.

Spersonalizowane aktualności

Macie już dość przeglądania wielu portali i stron w poszukiwaniu interesujących informacji?
Wyobraźcie sobie Aktualności spersonalizowane tak, aby dokładnie odpowiadały Waszym potrzebom i tylko od Waszej decyzji będzie zależało, co zobaczycie. Możecie wybrać swoje ulubione witryny spośród ponad 8000 źródeł, które oferujemy. Możecie też przeglądać kategorie z różnych krajów, co z pewnością pomoże tym, którzy lubią podróżować.
Świeże Aktualności będą zawsze pod ręką. Nowe będą miały większe ikony, by pokazac Wam co jest ważne. Jeśli Waszą ulubioną dziedziną sportu jest krykiet, będziecie otrzymywać artykuły z wityn poświęconych tylko temu tematowi. Nie musicie już przeglądać całego działu sportowego. Źródła te będa wiarygodne, bo sami je wybierzecie. Co o tym myślicie?

Twoje aktualności

Mniej więcej tak to widzimy:

Personal News future

Obsługa własnych list blokowania reklam

Chcemy jeszcze bardziej podkręcić właściwości naszej natywnej funkcji blokowania reklam. Myślimy o tym, by umożliwić użytkownikom dodawanie plików w postaci listy. W Ustawieniach umieścimy przycisk, za pomocą którego możliwe będzie dodawanie lub usuwanie list przygotowanych przez Was.

Custom Lists

Inne zmiany

Poza wyżej wymienionymi zmianami, nad którymi pracujemy, przygotowaliśmy również kilka pomniejszych aktualizacji i poprawek:

  • Ostrzeganie przed podejrzanymi plikami – mieliśmy kilka zastrzeżeń dotyczących wdrażania tego rozwiązania, ale zdecydowaliśmy się je włączyć, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo użytkowników i ta korzyść przeważa nad drobnymi uciążliwościami.
  • Eksperymentalny instalator na 64-bitowy system Windows powinien już działać bez zarzutu.
  • Funkcja środkowego przycisku na folderach paska Zakładek została naprawiona.
  • Naprawiona też została drobna usterka związana z niedziałającą bez odpowiedniej wtyczki usługą Google Hangouts.
  • Wtyczka do Bluejeans powinna już działać bezproblemowo.
  • Kilka awarii powinno zniknąć po tym, jak znaleźliśmy i usunęliśmy ich przyczyny.

Podsumowując, mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z tej wersji. Dajcie nam znać, co myślicie o tych zmianach i – miłego przeglądania!


Linki instalacyjne:

Lista zmian dostępna jest tutaj.


User commentsOpera

You deserve a better browser

Opera's free VPN, Ad blocker, and Flow file sharing. Just a few of the must-have features built into Opera for faster, smoother and distraction-free browsing designed to improve your online experience.

Download now