developer

Opera developer – aktualizacja 38.0.2213.0

Cześć,

Przedstawiamy Wam kolejną aktualizację Opery developer. Zawiera ona przede wszystkim poprawki dotyczące funkcji, które ostatnio zaimplementowaliśmy, a które wciąż rozwijamy. Oto na co chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę:

Przeciąganie filmów – aktualizacje

 1. Przycisk odłączenia widoczny jest teraz nawet wówczas, gdy na filmie nałożony jest baner. To jeden z powodów, dla jakich można w końcu odłączyć okno na “osadzonych” filmach YouTube. Dotyczy to tzw. Embedded videos ale też i iframe’ow.
 2. Pojawiła się również nowość na wszystkich stronach z filmami (z wyłączeniem YouTube). Od teraz pojawia się tam najeżdżający pasek z pytaniem, czy rzeczywiście chcemy odłączyć to wideo.

VPN – aktualizacje

 1. Uciążliwa awaria podczas restartu przeglądarki z uruchomionym VPN-em już się nie pojawia.
 2. Dużo zmian w interfejsie, takich jak: przesunięcie adresu IP na prawo (OS X), pokazywanie adresu IP w okienku (OS X), nie ma zachodzących na siebie nazw w pasku adresu przy pierwszym uruchomieniu VPN-a (OS X)

Inne aktualizacje

 1. Użytkownicy Windows x64 – tym razem znów już mamy dla Was Operę w wersji 64-bitowej!
 2. Dużo poprawek w projekcie Personalizowanych Wiadomości, na przykład proprawiona widoczność i rozmieszczenie kafelków.
 3. Poprawki w funkcji blokowania reklam, takie jak:
  • Strony, których nie można było używać przy włączonej funkcji blokowania powinny już działać, niemniej jednak zgłaszajcie wszelkie napotkane problemy.
  • Od teraz, wszystkie dodane niestandardowe pliki są widoczne po restarcie (DNA-52878)
  • Filmy, które zostały obejrzane są odpowiednio oznaczone, nawet z włączoną funkcją blokowania reklam.
 4. Filmy kodowane w standardzie H264 znów działają na Linuxie!

Linki instalacyjne:

Lista zmian dostępna jest tutaj.


User commentsOpera

You deserve a better browser

Opera's free VPN, Ad blocker, and Flow file sharing. Just a few of the must-have features built into Opera for faster, smoother and distraction-free browsing designed to improve your online experience.

Download now