stable

Najlepsza przeglądarka dla systemu Windows 10

Cześć,

Dzisiaj, wraz z Operą 36 dostarczamy sporo ulepszeń w Waszej ulubionej przeglądarce 🙂 Wśród ulepszeń znajdziecie m.in. większe wsparcie dla systemu Windows 10, bardziej konfigurowalną stronę startową oraz łatwiejsze zarządzanie paskiem rozszerzeń.

Odświeżona strona startowa

W tej wersji zaktualizowaliśmy główny UI strony startowej przeglądarki. Panel nawigacyjny został umiejscowiony po lewej stronie, aby zoptymalizować przestrzeń na popularnych obecnie monitorach panoramicznych. Pod wpływem Waszych pomysłów na ulepszenia dotyczące większej kontroli nad wyglądem strony startowej dodaliśmy też przycisk funkcji „Dostosuj stronę startową”. Umożliwia ona zmianę tła lub języka wyświetlanych Aktualności. Jeśli natomiast w menu ustawień opera://settings zaznaczona zostanie opcja „Pokaż ustawienia zaawansowane”, również i w menu konfiguracyjnym strony startowej pojawi się więcej interesujących opcji. Sprawdźcie to sami!
Oczywiście to nie koniec ulepszeń strony startowej; więcej można się spodziewać w Operze 37.

startpage-news-separate

Nowoczesne przeglądanie stron w systemie Windows 10

Interfejs użytkownika został zmieniony jeszcze bardziej w systemie Windows 10. Teraz Opera łączy systemowo zmianę kolorów w całej aplikacji tak, aby dopasować swój styl. Zmieniliśmy nawet kolor pierwszoplanowy. Teraz macie kontrolę nad tym, czy zachować kolory Opery, czy uzyskać nowy wygląd systemu, przechodząc do menu Ustawienia.

color-off-and-on2

Obecnie Opera dostosowuje się do wybranej metody wprowadzania danych i ułatwia życie tym z Was, którzy korzystają z panelu dotykowego. Przy wprowadzaniu dotykowym, automatycznie zwiększany jest rozmiar elementów paska narzędzi i menu kontekstowego. Dodatkowo dajemy nową ikonę dla trybu pełoekranowego, dokładnie tak jak robią to najnowsze aplikacje.

Dodaliśmy również kilka fajnie wyglądających grafik, aby nasz styl wyglądał lepiej w połączeniu ze stylem systemu Windows 10. Mamy nadzieję, że Wam się spodobają.

Opera vs inne przeglądarki

W porównaniu z innymi przeglądarkami staramy się dostosować Operę do danej platformy tak bardzo, jak to tylko możliwe.

W przeciwieństwie do Firefoxa, oferujemy użytkownikom Windowsa 10 systemowe powiadomienia, wsparcie trybu dotykowego, ikonę do trybu pełnoekranowego, większe menu kontekstowe i opcję przełączenia się na kolor systemowy.

SM.compare

W przeciwieństwie do Edge’a, Opera daje możliwość ułatwienia przeglądania stron za pomoca rozszerzeń. Wszyscy ci, którzy uwielbiają korzystać z wielu rozszerzeń, powinni być zadowoleni z faktu, iż teraz będą mieć dostęp do nich wszystkich bez konieczności zaglądania do menedżera rozszerzeń. Po prostu, jeśli któreś przestanie się mieścić na pasku rozszerzeń, z boku paska pojawi się lista rozwijana – pomysł znany już z paska zakładek.

extension-toolbar-expander1

Dodatkowo, mamy także animowane tła, które wyglądają świetnie na systemie Windows 10.

Nie napisaliśmy o Aktualnościach dostępnych na stronie startowej po włączeniu przełącznika w opcjach konfiguracyjnych – po prostu wciąż pracujemy nad tą funkcją. Możecie jednak już teraz sprawdzić, jak działa, i podzielić się z nami opinią na ten temat.

Miłego przeglądania!


Linki instalacyjne:


User commentsOpera

You deserve a better browser

Opera's free VPN, Ad blocker, and Flow file sharing. Just a few of the must-have features built into Opera for faster, smoother and distraction-free browsing designed to improve your online experience.

Download now